- Tylko online
- Nowy


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 279,88 zł 0%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Trójnik ocynkowany GW/GW/GW 4" x 3" x 4" Duro to kształtka hydrauliczna przeznaczona do rozdzielania lub łączenia rur w instalacjach wodnych i grzewczych. Posiada trzy gwinty wewnętrzne: dwa o średnicy 4" oraz jeden 3". Kluczowe jest prawidłowe dopasowanie średnic do rur i zachowanie kompatybilności z innymi żeliwnymi elementami ocynkowanymi.
Trójnik ocynkowany GW/GW/GW 4" x 3" x 4" Duro OC-G130R 100X80 to element instalacyjny stosowany w systemach wodnych, grzewczych oraz przemysłowych. Umożliwia rozdzielanie lub łączenie rur o różnych średnicach, zapewniając szczelność i odporność na korozję. Wszystkie króćce posiadają gwint wewnętrzny: dwa zakończenia 4" oraz jedno 3", co pozwala na spięcie przewodów o tych właśnie średnicach.

Trójnik wykonany jest z żeliwa pokrytego warstwą cynku. Ocynkowanie zabezpiecza element przed korozją, co pozwala na długotrwałe użytkowanie w środowisku wilgotnym, typowym dla instalacji wodnych. Dzięki temu trójnik można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, jeśli wymagane jest użycie kształtek odpornych na czynniki zewnętrzne.
Ten typ trójnika stosuje się w miejscach, gdzie konieczne jest podłączenie rury o średnicy 3" do głównego przewodu 4". Rozwiązanie to jest powszechne w rozbudowanych instalacjach wodnych, przemysłowych oraz grzewczych, gdzie wymagana jest zmiana średnicy na jednym z odgałęzień. Trójnik umożliwia prowadzenie różnych gałęzi instalacji bez konieczności stosowania dodatkowych redukcji.
Dobierając trójnik ocynkowany GW/GW/GW 4" x 3" x 4", należy zwrócić uwagę na typ gwintów, średnice oraz kompatybilność materiałową z pozostałymi elementami instalacji. Nieprawidłowy dobór może skutkować nieszczelnością lub problemami montażowymi. Gwinty wewnętrzne wymagają zastosowania rur lub kształtek z gwintem zewnętrznym o odpowiedniej średnicy – najczęściej używane są w instalacjach żeliwnych ocynkowanych.
Trójnik jest kompatybilny z większością standardowych rur i kształtek żeliwnych ocynkowanych. Zaleca się stosowanie go w komplecie z innymi trójnikami żeliwnymi ocynkowanymi oraz elementami z grupy kształtek żeliwnych ocynkowanych. Przy rozbudowie instalacji warto sprawdzić także ofertę kształtek hydraulicznych w różnych rozmiarach i wariantach.
Podczas montażu należy dokładnie oczyścić gwinty i zastosować odpowiednie uszczelnienie gwintów, np. taśmę teflonową lub pastę uszczelniającą. Pozwoli to uniknąć przecieków i przedłuży żywotność instalacji. Montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi, jednak zaleca się użycie kluczy przeznaczonych do kształtek żeliwnych, by nie uszkodzić ocynkowanej powierzchni.
Objawy zużycia trójnika mogą obejmować widoczne ogniska korozji, nieszczelności na połączeniach lub uszkodzenia gwintów. W takich przypadkach rekomenduje się wymianę elementu na nowy, zgodny z wymaganiami instalacji.
Trójnik ocynkowany GW/GW/GW 4" x 3" x 4" Duro jest odpowiedni do profesjonalnych i domowych instalacji wodnych oraz grzewczych, gdzie kluczowe znaczenie ma odporność na korozję oraz precyzyjne dopasowanie średnic. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie wymiary i typy połączeń, by zapewnić kompatybilność z resztą systemu.


Na razie brak opinii klientów.